Naujasis Lenovo Yoga Book 9i – du ekranai šimtams veiklų

2023-03-07

Vieno didžiausių pasaulyje kompiuterių gamintojo sprendimas nepasiduoti nusistovėjusiams technikos dizaino standartams ir ieškoti naujų, įdomesnių sprendimų vėl atsipirko. Metų pradžioje vykusioje CES parodoje naujasis Lenovo Yoga Book 9i susižėrė laurus geriausio nešiojamo kompiuterio kategorijoje.

Naujausioms technologijoms neabejingi vartotojai vis mieliau renkasi įrenginį, kurio vieno pakanka visoms skirtingoms veikloms – darbui, žaidimams, filmams, o kur dar mobilumo aspektas. Be lankstumo čia niekaip, tad nenuostabu, kad pirmuoju tokio dydžio dviejų OLED ekranų nešiojamu kompiuteriu tituluojamas Lenovo Yoga Book 9i patiks daugeliui. 

Du 13,3 colių įstrižainės, 2.8K raiškos OLED PureSight ekranai su 100% DCI-P3 spalvų atkūrimu, Dolby Vision® HDR technologija ir Lenovo standartu jau tapęs 16:10 vaizdo kraštinių santykis. Negana to, abiejų ekranų ryškumą galima reguliuoti atskirai net iki 400 nitų. Tokiais vaizdo parametrais apdovanotas Yoga Book 9i yra orientuotas į intuityviai technologijas naudojantį, kūrybišką vartotoją. Pavyzdžiui, prilietus ekraną penkiais pirštais aktyvuojamas Waterfall režimas ir iš vieno ekrano visas vaizdinis turinys dailiai „nuteka“ į kitą. Tuo tarpu aštuonių pirštų prisilietimas į ekraną „iškviečia“ klaviatūrą, šalia kurios atsiranda vietos ir trackpad’ui. 

Vis dėlto Lenovo nepalieka bėdoje tų, kurie produktyviau dirba su realia klaviatūra, tad Yoga Book 9i atkeliauja su išmaniuoju rašikliu ir magnetinį pritvirtinimą turinčia, belaide klaviatūra. Pastarąją patogu pritvirtinti vieno iš ekranų apačioje arba tiesiog ant pačio ekrano – priklausomai nuo to, kiek norisi turėti vaizdui skirtos erdvės. Beje, klaviatūroje taip pat yra specialūs klavišai, kuriais lengva keisti galingumo ir garso nustatymus, sumažinti fono ryškumą vaizdo skambučių metu ar perjungti ekranus į nakties režimą. 

Unikalūs Lenovo inžinierių sprendimai suteikia Yoga Book 9i neįtikėtiną lankstumą. Įrenginį galima naudoti kaip nešiojamą arba planšetinį kompiuterį, tačiau ne ką mažiau parankus ir vadinamasis „tent“ režimas. Pastarasis labai praverčia prezentacijų metu, kuomet viename ekrane žiūrovai mato skaidres, o kitame telpa visos kalbančiojo pastabos ir užrašai. Du ekranai taip pat nepamainomi mėgstantiems vaizdo transliacijas, kuriose svarbu matyti tiek patį transliuojamą vaizdą, tiek pokalbių kanalą. Dar patogesniam naudojimui skirtas pecialus origami principu kurtas laikiklis, jau pavadinimu išduodantis bent kelias galimybes kaip kompiuteriui sukurti stabilų ir tvirtą užnugarį. 

Dėmesio taip pat nepagailėta garsiakalbiams, kurie įmontuoti abu ekranus jungiančiuose vyriuose. Neįprastai parinkta pozicija atsiperka su kaupu, ypač tuomet kai garso sistema rūpinasi tokie industrijos gigantai kaip Dolby Atmos® ir Bowers & Wilkins®. Tokia audio kokybė skirta pradžiuginti kino mėgėjus, o du ekranai patogiai leidžia vienu metu ir žiūrėti filmą, ir ieškoti apie jį dominančių faktų. 

Nenuostabu, kad su tiek įvairiausių galimybių veiklų ir funkcijų kyla klausimas dėl Yoga Book 9i galios. Čia jos nepritrūks, mat Lenovo naujiena atkeliauja su naujausios kartos Intel Gen 13th Core i7-U15 procesoriumi ir Intel Iris® Xe vaizdo plokšte. Turėdamas 16GB darbinės atminties ir nuo 512GB iki 1 TB kietajame diske, Yoga Book 9i galingumu nenusileidžia verslo klasės nešiojamiems kompiuteriams, o 80Wh baterija užtikrina, kad visais jo privalumais galėsite nepertraukiamai džiaugtis visą dieną. 

Lenovo CES parodoje: kokių naujienų sulauksime šiemet? Plačiau
Metas kokybiškam poilsiui: ką Lenovo siūlo planšetinių kompiuterių gerbėjams? Plačiau
Naujasis Lenovo Yoga Book 9i – du ekranai šimtams veiklų Plačiau