ThinkPad X1 Carbon Gen 11 – Lenovo naujiena su daugiau galios

2023-06-08

Kaip ir kasmet, Lenovo vėl atnaujina ThinkPad X1 Carbon seriją. Naujasis šeimos narys – ThinkPad X1 Carbon Gen 11 – džiugina išlaikyta duokle ikoniškam ThinkPad dizainui su patvariojo anglies pluošto motyvais ir gerokai patobulintais vidiniais parametrais.

Naujausias Gen 11 atkeliauja su Intel® Evo™ ženklu, rodančiu, kad Lenovo ir Intel® bendradarbiavimas išmatuojamas realiais rezultatais. Evo™ vardas veltui nedalijamas – jis suteikiamas tik tokiems įrenginiams, kurie po įkrovimo atlaiko bent devynias valandas nepertraukiamo darbo, turi visas modernias jungtis, saugumą užtikrina biometrinėmis atpažinimo funkcijomis, garantuoja nepriekaištingą vaizdo ir garso kokybę, į ekrano „pabudinimą“ reaguojama greičiau nei per sekundę ir t. t.

Nors ThinkPad X1 Carbon Gen 11 pelnytai gali pasigirti minėtais privalumais, labiausiai žavi ženkliai padidinti našumo pajėgumai. Nuo ankstesnės kartos, kurioje būta iki 32GB vidinės atminties, iki Gen 11 su rimtai kalbančiais 64GB. Negana to, išlieka „paveldėta“ vieta SSD reikalams, tad kietajame diske telpa iki 2TB. Kitaip tariant, verta suklusti dirbančius su didelių pajėgumų reikalaujančiomis užduotimis – vaizdo redagavimas, montavimas ar didelės duomenų bazės ir projektai tampa kur kas lengviau suvaldomi.

Platus ne tik nešiojamo kompiuterio atminties komplektavimas, bet ir ekrano pasirinkimas. 14 colių ekranas su jau standartu tampančiu 16:10 vaizdo kraštinių santykiu gali būti 300, 400 arba 500 nitų ryškumo, liečiamas arba ne, WUXGA, 2.2K arba 2.8K raiškos. Visi penki skirtingi variantai turi 100% sRGB arba DCI-P3, garantuojantį tobulą spalvų atkūrimą. ThinkPad X1 Carbon Gen 11 taip pat tęsia Lenovo tradiciją rinkai pristatyti saugius, mėlynos spalvos žalą regėjimui mažinančius ekranus, pažymėtus Eyesafe® sertifikatu.

Nemažai patobulinimų skirta parametrams, praverčiantiems dirbantiems nuotoliu – kamerai ir garso sistemai. ThinkPad X1 Carbon Gen 11 turi kelis skirtingus kameros variantus: FHD RGB arba FHD IR Hybrid kamera su fizine užsklanda bei FHD + IR MIPI kamera su užsklanda ir Computer Vision technologija. Tuo tarpu net 4 pilnai aplinką aprėpiantys Quad-Array mikrofonai, Dolby® Atmos® ir Dolby® Voice garso sistema pasirūpina nepriekaištinga skambučių kokybe. Kameros galimybes gerokai praplečia Lenovo View programėlė. Patobulintas dirbtinio intelekto algoritmas leidžia pašalinti foną, automatiškai fokusuoti ir sekti kalbančiojo veidą net esant mažesniam apšvietimui. O Privacy Guard ir Privacy Alert funkcijos užkerta kelią nepageidaujamiems žvilgsniams bei primena apie laikysenos korekciją ir pertraukėles, skirtas trumpam akių poilsiui.

Verslo klasės ThinkPad taip pat nemažai dėmesio skiria saugumui – nuo Intel vPro® sprendimų, piršto antspaudo skaitytuvo, kameros užsklandos iki žmogaus buvimą netoliese fiksuojančios sistemos. Nuo ankstesnės kartos šis ThinkPad patobulėjęs ir aušinimo klausimais – speciali technologija skirta ne tik įrenginio apačios, bet ir klaviatūros aušinimui.

Galvodami apie ThinkPad X1 Carbon Gen 11 patobulinimus, Lenovo vis labiau artėja prie kilnaus įsipareigojimo iki 2050 metų pasiekti nulinę CO2 emisiją. Tvarumas čia išmatuojamas realiais skaičiais – korpuso daliai prie klaviatūros panaudota net 90% perdirbtų medžiagų, o apačiai iki 55% perdirbto aliuminio. Be to, tvaresnė ir pakuotė. Čia visiškai nenaudojama plastiko, įpakavimui pasirenkamas bambukas, cukranendrių pluoštas ir kitos perdirbtos bei FSC sertifikuotos medžiagos.

Kur įsigyti?

Keliaujant į kitą ribą – „Lenovo ThinkEdge“ sprendimai Plačiau
Susitikite akimirksniu – „Lenovo ThinkSmart“ sklandžioms konferencijoms Plačiau
Benediktas Vanagas: Mus vienija Dakaras ir technologijos Plačiau