Lietuvoje vis labiau populiarėjantys startuoliai turi milžinišką potencialą. Tokios įmonės orientuojasi į aukštos pridėtinės vertės produkto kūrimą, kuris neįsivaizduojamas be darbo su aukščiausio lygio kompiuterine įranga. Tam, kad startuoliai augtų, darbus reikia atlikti greičiau ir kur kas kokybiškiau nei rinkoje esantys varžovai. Nepamainomus startuolių pagalbininkus – P serijos kompiuterius – pristato Judita Peseckienė, vidutinio dydžio klientų pardavimų vystymo vadovė Baltijos šalyse.
Jokia paslaptis, kad dažniau nei kitų įmonių, startuolių prioritetas yra naujų idėjų generavimas ir testavimas, reikalaujantis didelių resursų. Pasak p.Juditos, atsakingai renkantis kompiuterį neturėtų likti vietos kompromisui:
„Sunku ir įsivaizduoti grafikos dizainerių, AI mokslininkų, inžinierių, SW kūrėjų darbą ar išplėstinės realybės kūrimą be didelio procesoriaus našumo, nepriekaištingų grafikos plokštės pajėgumų. Kuomet kyla kainos ir kokybės santykio klausimas, P serijos workstation yra vienintelė alternatyva profesionalų rinkoje“.
Tačiau kaip dar prieš perkant įrangą žinoti, kad ji veiks be priekaištų ir atitiks lūkesčius? Šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į ISV (Independent Software Vendors) sertifikatą, kurį pelnytai turi Lenovo P serijos kompiuteriai.
Tokį sertifikatą nepriklausomi programinės įrangos kūrėjai ir tiekėjai suteikia tik tuomet, jei testuojamo kompiuterio parametrai leidžia programinei įrangai veikti be priekaištų. Pavyzdžiui, tokios programos kaip AutoCAD, After Effects (SFX) ar Adobe Premiere Pro tiesiog neveiktų be didelių procesoriaus ir grafinės vaizdo plokštės pajėgumų.
„Dauguma kompiuterių yra pritaikyti MS Office aplinkai, o P serijos workstation sukurti taip, kad be problemų susidorotų su daugybės kitų parametrų reikalaujančių programų. Pavyzdžiui, kompiuteris su Intel H kartos procesoriumi ir Nvidia RTX A2000 arba A3000 grafine vaizdo plokšte šviesmečiais pralenkia įprastą kompiuterį,“ – daugiau pavydžių pateikia Lenovo atstovė.
Čia Judita kviečia stabtelti Ubuntu vartotojus. P serijos daiktus Lenovo pagal užsakymą gali pagaminti su šia, startuolių pasaulyje ypač populiaria programine įranga.
„Daiktus mes galime modifikuoti pagal kliento poreikį. Estijoje turime labai sėkmingą patirtį su jų startuoliais. Galiu kalbėti labai konkrečiai. Yra „startuolių“, kurie perka Lenovo P1 serijos workstation’us su Ubuntu, kurie individualiai pritaikyti pagal labai aiškius kliento poreikius“, sako Judita Peseckienė.
Lenovo partneriai gali sukonfigūruoti darbinę stotį – workstation pagal kliento reikalavimus.
Galiausiai, norintiems išsirinkti tinkamiausią P serijos galingą verslo klasės kompiuterį, geriausia atsižvelgti į darbo specifiką. Štai keli Juditos pasiūlymai, ieškantiems workstation’o, kuris pelnė jau ne vieno startuolio pasitikėjimą ir pagarbą:
„Patiems sudėtingiausiems projektams rekomenduočiau didžiausio našumo stacionarius kompiuterius – ThinkStation P620 su AMD arba ThinkStation P350 Tower su Intel procesoriumi. Jei labiau norisi nešiojamo workstation, tuomet pasirinkimas dar platesnis. Itin lengvas ir galingas ThinkPad P14s Gen 2 su integruotu grafikos adapteriu užtikrina puikų našumą, o tarp programuotojų ir duomenų analitikų labai populiarūs ThinkPad P15v Gen 2 bei ThinkPad P1 Gen4“.
P serijos vartotojams taip pat reikėtų žinoti, kad esamus kompiuterio resursus galima dar efektyviau naudoti pasitelkus specialią Lenovo programinę įrangą „Performance Tuner“, kurios pagalba galima optimizuoti kompiuterio resursus nukreipiant juos ten, kur labiausiai reikia.
Kita, startuoliams ypač aktuali paslauga, yra „Microsoft Autopilot“.
„Mes – Lenovo – tikime, kad Autopilot ir moderni darbo vieta yra sinonimai. Šiai paslaugai teikti turime ypač paprastą procesą ir visas reikalingas kompetencijas“, Judita Peseckienė.
Daugiau apie visus Lenovo P serijos pasiūlymus galite sužinoti skiltyje PASIŪLYMAI.