Lenovo naujienos geimeriams: kaip išsirinkti tinkamą įrangą?

2022-02-03

Šiuo metu Lenovo yra pats populiariausias kompiuterinės įrangos gamintojas Baltijos šalyse, diktuojantis ne tik verslui skirtų įrenginių, bet ir žaidimų kompiuterių madas.
Praėjusiais metais Lenovo Legion 5 karaliavo YouTube apžvalgininkų sąrašuose, tačiau – tai ne vienintelė šio gamintojo naujiena „geimeriams“. Kaip išsirinkti tinkamą įrangą žaidimams darbe ir po darbo,  kokios yra 2022 metų tendencijos? Įžvalgomis dalinasi Lenovo pardavimų vartotojams atstovas Baltijos šalyse Henrikas Valantis.

Renkantis žaidimams skirtą kompiuterį svarbu atsižvelgti į daugybę parametrų, tokių kaip įrenginio sparta, mobilumas, ekrano kokybė, jungčių kiekis, klaviatūros patogumas ir dizainas. Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo sudėtinga užduotis – CPU ir GPU gamintojų pasaulyje vos keletas, o svajonių kompiuterį šiais laikais sąlyginai paprasta susikomplektuoti patiems. Tačiau net jei „po vienu stogu“ sutalpinote geriausią procesorių ir grafikos plokštę, tai nebūtinai reiškia, kad bus išnaudotos visos įrenginio savybės. 

Henrikas pabrėžia, kad įrenginiai privalo būti kuriami sprendžiant aušinimo problemas, priešingu atveju susidursite su žaidėjams gerai pažįstama situacija (vadinamuoju „throttling“), kuomet sistema automatiškai mažina našumą dėl per aukštos temperatūros. 

Lenovo tam skiria ypatingą dėmesį.  Visi komponentai turi būti tarpusavyje suderinti, o papildoma programinė įranga ir kitos technologijos (pavyzdžiui – „Intelligent Cooling“) leistų kompiuteriams iš kitų išsiskirti itin dideliu našumu ir patikimumu. 

Lenovo ragina nepamiršti ir kito, esminio nešiojamo žaidimų kompiuterio privalumo – mobilumo. Pasak jo, kuomet aktualiausias kriterijus yra įrenginio svoris, verta labiau atsižvelgti į ekrano parametrus.  

„Nešiojamas kompiuteris suteikia galimybę prie ekrano praleisti po kelias ar net keliolika valandų per parą. Todėl tą ekraną reikėtų rinktis itin atsakingai. Jei įmanoma, skatinčiau rinktis kuo ryškesnius ir didesnės rezoliucijos (2k, 4k) ekranus, pasižyminčius 144Hz ar didesniu vaizdo atnaujinimo dažniu. Tokių pasirinkimų rinkoje vis daugėja, o štai pabandžius 16:10 vaizdo kraštinių santykio ekraną prie įprasto 16:9 grįžti visai nebesinori.“, sako H. Valantis. 

Ekrano parametrai ne ką mažiau svarbūs ieškantiems stacionaraus žaidimų kompiuterio. Čia, kaip ir nešiojamų kompiuterių atveju, aktualus spalvų atkūrimo tikslumas, šviesumas (nits), vaizdo atnaujinimo dažnis (Hz) bei rezoliucija, todėl ypač džiugina neseniai praplėstas Lenovo monitorių asortimentas. 

„Norintiems ryškių, spalvingų ir didesnių (iš arčiau) vaizdų Lenovo siūlo net 6 monitorių variantus – Lenovo Gaming (G24, G27 serijos) ar Lenovo Legion (Y serijos), kurių įstrižainė siekia nuo 24 iki net 44 colių“, sako pašnekovas. 

Lenovo šiuo metu turi aibę žaidimams skirtų įrenginių, priklausomai nuo žaidėjo poreikių: nuo stacionarių IdeaCentre Gaming 5, Legion T5 ir Legion T7 iki nešiojamųjų IdeaPad Gaming 3 ar Legion 7 kompiuterių. 

Ieškantiems itin plono kompiuterio patiks Legion S7, o norintiems išmėginti minėtą 16:10 vaizdo kraštinių santykį skirti Legion 5 Pro ir Legion 7 modeliai. Pasak Henriko, būtent Legion serija yra auksinis standartas žaidimų kompiuterių rinkoje: „Štai Legion 5 pasižymi ne tik didele sparta, bet ir puikiu kainos bei kokybės santykiu. Dėl „neiššaukiančio“ dizaino jis idealus tiek žaidimams, tiek didesnių parametrų reikalaujančiam darbui“. 

Solidus dizainas vienija visus skirtingus parametrus turinčius Lenovo kompiuterius. Visam pasauliui nešaukiantį „aš geiminu!“ dizainą mėgsta ne tik žaidėjai, tačiau ir aukštesnius našumo reikalavimus įrangai keliantys darbuotojai ar studentai. Visgi, jei „Legion“ ar „Gaming“ logotipas jums ne prie širdies, rinktis galima ir iš kitų Lenovo serijų, pavyzdžiui  IdeaPad 5 Pro ar Yoga Slim 7 Pro. 

Galiausiai, žaidimams skirti aksesuarai taip pat yra neatsiejama įrangos dalis. Kokybiškas ausinių ir mikrofono garsas, sparčiai veikiantys įvesties įrenginiai (didelio DPI žaidimams skirta pelė ar mechaninė klaviatūra) praturtina žaidėjo patirtį ir leidžia sėkmingai konkuruoti virtualioje erdvėje. O mėgstantiems nešiojamus kompiuterius pravartu įsigyti kuprinę, kurioje tilps pats įrenginys ir visi reikalingi priedai.  

Geriausius Lenovo pasiūlymus žaidimų mėgėjams rasite mūsų pasiūlymų skiltyje!

 

Naujoji Lenovo Go kolekcija mėgstantiems mobilumą Plačiau
Lenovo monitorių pasiūlymai namams – įperkamos naujienos su rimtais parametrais Plačiau
Lenovo kviečia prasieiti! Plačiau