Kaip apginkluota į Dakarą vykstančio Benedikto Vanago komanda, arba sprendimai, viršijantys didžiausius lūkesčius

2022-12-20

Kuomet Benediktas Vanagas startuoja sudėtingiausiose pasaulyje lenktynėse, tūkstančiai Dakaro gerbėjų Lietuvoje kiekvieną kilometrą užgniaužę kvapą stebi per ekranus. Tiesa, už tai, kad vaizdas iš dykumos atkeliautų į Lietuvą, dera padėkoti Benedikto komandos partneriams ir nariams, o svarbiausia – video turinio kūrėjui Arūnui Kisieliui.

Būtent jo dėka kas rytą ir vakarą žiūrovus pasiekia ekstremaliomis sąlygomis nufilmuotos lenktynių akimirkos, todėl kuomet Arūnui prireikė naujo nešiojamo kompiuterio, galinčio atlaikyti didžiausias vaizdo medžiagos apdorojimo apsukas, Lenovo su partneriais neatsispyrė pagundai surasti geriausią.

Ankstesniais metais Toyota Gazoo Racing Baltics komandos media kūrėjas Arūnas Kisielius į Dakarą veždavosi ištikimąjį Lenovo ThinkPad P53. Norint vaizdo medžiagą gerbėjams patiekti dar karštą, neretai tenka montuoti palapinėje, smėlio apsuptyje, kur kaitra, šaltis ir dulkės tampa nuolatiniais palydovais. Laimė, Lenovo įrangai tokie Dakaro atributai – vieni juokai. ThinkPad P serijai taikoma aukščiausia kartelė, todėl ją patys gamintojai išmėgina pagal 20 skirtingų procedūrų, apimančių gerokai rimtesnius išbandymus nei smėlis ar ekstremalūs temperatūrų pokyčiai. Kitaip tariant, Arūnui net nekilo abejonių, kad naujasis nešiojamas kompiuteris taip pat bus Lenovo ThinkPad P serijos workstation, skirtas nemažinantiems apsukų, klausimas tik – kokio modelio.

Kas svarbu renkantis naują nešiojamą kompiuterinę įrangą?

Svoris, dizainas, procesoriaus ir vaizdo plokštės pajėgumai, o gal paieškoti kompromiso tarp kainos ir kokybės? Pasirodo, reikia atkreipti dėmesį į kur kas daugiau aspektų nei galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Dakaras diktuoja savo sąlygas, todėl čia teks pagalvoti apie smulkiausius niuansus. Lenovo ir partnerių  uždavinys – pasiūlyti geriausią sprendimą.

Dakare kompiuteris išties tampa nešiojamu, todėl svarbu, kad tilptų į standartinę kuprinę.  Dar viena sąlyga, nesvetima ne tik Arūnui, bet ir kiekvienam dirbančiam moderniu ritmu – pakankamas jungčių kiekis. Čia sunku išsiversti be papildomo monitoriaus, belaidės klaviatūros ir pelės, ausinių, todėl pravers bent kelios USB, ThunderBolt, HDMI jungtys. Ir jokiu būdu nuošalyje nedera palikti vaizdo plokštės parametrų klausimo, kurie, kaip taikliai įvardija pats video turinio kūrėjas, turi turėti pakankamai raumens. Todėl sprendimas – Lenovo ThinkPad P16.

Žinodami, kuo apsiginklavęs Arūnas keliaus į Dakarą, be abejonės galėsime laukti velniškai geros kokybės vaizdų. Lenovo ThinkPad P16 turi 12 kartos Intel® Core™ HX procesorių, profesionalų rinkai skirtą NVIDIA RTX™ vaizdo plokštę ir UHD+OLED ekraną su DisplayHDR™ 500 True Black, padėsiančią perteikti pačius smulkiausius spalvų niuansus. Negana to, nepasitenkinta esamais parametrais. Dirbantys su vaizdo medžiaga žino, kad pradėjus montuoti kompiuterio atminties resursai tirpsta greičiau nei sniegas, jei šis snigtų Dakare. Todėl standartinė komplektacija „gerokai paturbinta – iki 128GB DDR5 atminties ir 3x 2TB NVMe SSD.

Galiausiai, išduosime paslaptį, kad Arūnas Kisielius naująjį Dakaro bendražygį jau ištestavo ir turi gerų naujienų. Parinktas ir specialiai Toyota Gazoo Racing Baltics komandos media kūrėjui sukomplektuotas Lenovo ThinkPad P16 video medžiagą render‘ina kone dvigubai greičiau nei ankstesnis Lenovo ThinkPad P53. Vadinasi, antžmogiškų jėgų pareikalausiančiame Dakare nuo šiol Arūnas turės bent kelias valandas poilsio per parą, kas greičiausiai virs dar kokybiškesniu turiniu lenktynių gerbėjams. Sėkmės Benediktui Vanagui ir jo komandai!

Jei manote, kad rinkoje Jums nėra tinkamo sprendimo, esame pasiruošę padėti jį atrasti. Susisiekite su savo Lenovo partneriu jau dabar.

Benediktas Vanagas: Mus vienija Dakaras ir technologijos Plačiau
Lenovo ThinkVision: atsinaujinusi monitorių karta modernaus darbo galimybėms Plačiau
Lenovo pristato naujausią ekranų tendenciją – 16” is the new 15”! Plačiau