30 metų trunkanti technologijų draugystė: kas lėmė ThinkPad sėkmę?

2022-10-03

Nors dabar be nešiojamo kompiuterio sunkiai išsiverstume, prieš trisdešimt metų situacija buvo, švelniai tariant, kitokia. Nebuvo išmanių ir lengvutėlių mobilių telefonų, nebuvo tokių interneto paieškos sistemų kaip „Google“ ar „Yahoo“, o ką bekalbėti apie socialinius tinklus. Kol apie Wi-Fi ar „Bluetooth“ technologijas buvo galima tik pasvajoti, kiekvieno technologijų entuziasto norų sąraše puikuodavosi paprasčiausias vadinamasis „flopikas“.

Už ThinkPad atsiradimą dar 1992 metais turėtume būti dėkingi Arimasa Naitoh, gebėjusiam įspėti būsimų nešiojamo kompiuterio vartotojų poreikius. Daugybę bemiegių naktų praleisdamas prie tuomet „Aloha“ vadinto projekto, Arimasa suprato, kad nešiojamas verslo klasės kompiuteris privalo būti itin tvirtas. Stebėdamas nuolat skubančius verslininkus, ThinkPad kūrėjas įvertino tai, kad niekas neturi laiko atsargiam įrenginio naudojimui, tačiau visi nori pakankamai lengvo, solidžiai atrodančio ir abejonių dėl patvarumo nekeliančio nešiojamo kompiuterio.

Šiuos aspektus apjungiantį ThinkPad dizainą, kurį pamilo šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje, įkvėpė juoda japoniška pietų dėžutė bento. Šimtmečius skaičiuojantis bento dizainas visiškai atitiko tai, ko ilgai ieškojo nešiojamo kompiuterio kūrėjai – solidžiai atrodantis, praktiškas ir patogus. Beje, įkvėpimo iš aplinkos semtąsi ir vėliau. Štai išskleidžiamų drugelio sparnų principu paremta ThinkPad 701 klaviatūra buvo toks unikalus technologinis sprendimas, kad šį nešiojamą kompiuterį vis dar galite pamatyti Modernaus meno muziejuje, Niujorke.

Tačiau tai ne viskas, dėl ko ThinkPad iki šiol yra vienas perkamiausių verslo klasės nešiojamų kompiuterių pasaulyje. Kurdami kiekvieną naują modelį, inžinieriai toliau seka Arimasa Naitoh pėdomis ir siekia atrasti pažangiausius technologinius sprendimus, leidžiančius atliepti realią žmogaus naudojimosi nešiojamu kompiuteriu patirtį.

Lenovo ThinkPad yra gaminami iš pačių tvirčiausių šiuo metu žmonijai prieinamų medžiagų, kurios dar naudojamos ir lėktuvų bei Formulės 1 automobilių gamyboje. Anglies pluoštas, magnio lydinys ir nerūdijantis plienas leidžia ThinkPad būti atspariais smūgiams, tačiau neįtikėtinai lengvais ir taip gerokai pranokti visus rinkos varžovus. Negana to, Lenovo inžinieriai neapsiriboja įprastiniais, kiekvienam kompiuterinės technikos įrenginiui privalomais tarptautiniais testavimais.

Speigas, itin aukšta temperatūra, radiacija ir žemas slėgis – tik keli ekstremalių sąlygų etapai, kurie pasitelkiami testuojant šių nešiojamų kompiuterių patvarumą. Net 12 skirtingų metodų ir 26 specialius kariuomenės standartus apjungiančią programą papildo įvairūs Lenovo inžinierių testai. Pavyzdžiui, ThinkPad korpuso vyrių ilgaamžiškumas testuojamas mechaniškai prietaiso ekraną atlenkiant ir užlenkiant daugiau nei 30 000 kartų.

Per 30 ThinkPad gyvavimo metų, šie nešiojami verslo klasės kompiuteriai spėjo užsitarnauti geriausiųjų vardą. Būtent ThinkPad įrenginiais pasikliauja Tarptautinės kosmoso stoties darbuotojai, Amazonės miškų bioįvairovės tyrėjai bei Everesto viršukalnės užkariautojai. Tai kompiuteriai, kuriems paprasčiausiai nėra lygių, ir tai patvirtins kiekvienas, bent kartą lietęs ikoniškąjį raudoną TrackPoint mygtuką, įsitaisiusį klaviatūros viduryje. Nuojauta kužda, kad naujų technologinių pasiekimų atneš ir naujas, jau ketvirtas ThinkPad gyvavimo dešimtmetis.

 

Kur įsigyti?

Benedikto Vanago komandos bazėje Vilniuje įvyko „Stay Secure with Lenovo“ renginys partneriams ir klientams Plačiau
„Lenovo“ pasirašė JAV kibernetinio saugumo ir infrastruktūros saugumo agentūros „Secure by Design“ įsipareigojimą Plačiau
Keliaujant į kitą ribą – „Lenovo ThinkEdge“ sprendimai Plačiau